Koupit nebo pronajmout?
Nemovitost
Lokalita

Prodej domů proběhl ve většině případů až do roku 2020 s malou slevou, do 5% z inzerované kupní ceny. V roce 2021 byl o nemovitosti velký zájem, docházelo k navyšování inzerované kupní ceny a uzavření kupní smlouvy s nejlepší nabídkou.

Do října 2016 byla v kupní ceně obsažena i 4%  daň z nabytí nemovitostí.  Pronájmy domů se uskutečnily za ceny inzerované.

PRODÁNO: Prodej chaty k dokončení se zahrádkou v Hlubočkách u Olomouce

rozestavěná nová chata s oplocenou zahrádkou, včetně projektu a povolení, hledala nové majitele, co vše zvládnou a budou tam buď bydlet nebo využívat pro rodinnou rekreaci. V době 6% úrokové sazby na hypoteční úvěry nakonec přišli ti správní - mladí nadšení manželé z Hluboček, oba technicky zdatní, pracovití a znalí lokality, co si chatu dokončí podle svých představ, s šikovným fin. poradcem, co zajistil financování se zástavou jiné nemovitosti. Prodávající byla důvěryhodná osoba a tak to vše dobře dopadlo a v lednu 2023 jsme předali nemovitosti novým majitelům. Za rok je navštívíme, ať vidíme, jak si svůj sen splnili a zeptáme se, jak to šlo. Video i z dronu najdete v menu Inzerce. 

cena kupní: 1.590.000 Kč, konec roku 2022 - 01/2023

   

 

PRODÁNO: Prodej rodinného domu se zahradou v Olomouci - Droždíně

Cihlový rodinný dům 3+1 je v okrajové části Olomouce - Droždín, ul. Janouškova.  Dům má zastavěnou plochu 12 x 9,8 m. Kolaudace v roce 1966. Dům je částečně podsklepený, napojený na všechny inženýrské sítě, bez studny.  Dům je postavený z plných cihel na kamenné podezdívce, stropy nad sklepem kombinace cihel + bet. nosníky, bet. desky, nad 1. NP to vypadá na dřevěné trámové stropy s heraklitovým podhledem (bez záruky). 
Užitná plocha je spočtena takto: 1. PP sklepy 29 m2 + 1. NP podlahová plocha  82 m2 + 2. NP 32 m2 pokoje + terasa a půda 52 m2, celkem 166 m2.
V přízemí je pokoj (dosud byl využíván jako ateliér sklářky včetně pece, co odjede),  kuchyň s oknem do zahrady včetně spíže a zánovní kuch. linky (stáří min. 18 let), ložnici,  koupelnu se sprchovým koutem, malou vanou, plynovým kotlem (z r. 2003), pračkou i oknem. Dva pokoje mají okna na západní stranu do ulice, kuchyň na východní stranu. Světlá výška v přízemí 2,6 m, podlahy různé - plovoucí, keram. dlažba, PVC, dřevěná prkna. Okna plastová z r. 2013, pouze malá okna původní dřevěná, ve sklepě ocelová. Vyšší parapety v obytných místnostech - 110 cm, ze strany ulice 2,2 m. Na zdivu do zahrady je vidět vlhkost,
Dům má tedy 56 let, je ve stavu běžného opotřebení. Dům je určen ke kompletní rekonstrukci, je třeba počítat se zateplením, novými  rozvody vody, kanalizace a elektřiny, zdroj tepla, vyřešit vlhkost ve zdivu. Příjemná lokalita na bydlení,

Cena: 4 840 000 Kč, prodáno na jaře 2022. Koupila rodina z Droždína, co to tam dobře zná a je tam spokojená.

   

 

PRODÁNO: Prodej rodinného domu se zahrádkou v Dubu nad Moravou

Řadový rodinný domek, dispozice 3+1 s dvorní přístavbou, v ul. Tyršova 99, je k celkové rekonstrukci. Zdivo smíšené, plocha parcel 224 m2, stropy dřevěné trámové, bez podsklepení, dobré oslunění. IS před domem, plyn napojen není, stávající vytápění el. přímotopy + kotel na tuhá paliva. Za domem je klidná zahrádka. Parkování je možné v zálivu podél ulice a před Sokolovnou. Městys Dub nad Moravou je 13 km od Olomouce, příjemná cesta, je zde velká škola, školka, stavební úřad, podnikání, kostel, bohatý kulturní a sportovní život.

Konečná cena byla 2.100.000 Kč, koupil rodiče pro mladý pár s rodinnými vazbami na obec. 9 až 12/2021

 video můžete vidět v menu  Inzerce a videoprohlídky

   

 

PRODÁNO: Rekreační objekt v Dolanech - Véska u Olomouce.  Celková plocha parcel 622 m2, soukromí a dobré oslunění.

Dům je oddělená část výměnku z býv. velkého statku, postaveného před více jak 140 lety. Kolem r. 1980 proběhla přístavba u vstupu, v roce 2002-2003 adaptace podkroví (nový krov se zateplením, nové pokoje a horní koupelna) a opravy v přízemí. Dnešní dispozice je 4+kk, lze využít i pro trvalé bydlení .
Vytápění domu je kachlovými kamny a el. přímotopy. V domě nová koupelna, 2x WC.
Dům je napojen na obecní vodovod, bez studny, obecní splašková kanalizace, dešťové vody do dešť. kanalizace. Plyn v domě není, sporák na PB láhve a el. trouba. Fasáda domu pouze zateplena z části, dům není podsklepen. Na zahradě jistě potěší pergola s osvětlením, upravená rovná plocha pro bazén nebo trampolínu, místo na dřevo, keříky, ořešák. Vjezd autem je možný na pozemek zamykatelnou bránou, stání pro 2 auta, příjezd po zpevněné komunikaci. Zahradní domek lze využívat na sklad sportovního vybavení, sekačky, i jako dílnu.

Dolany jsou velká obec, pouze 12 km od nádraží z Olomouce, cesta v pohodě, je zde škola, školka, lékaři, obchody, restaurace, sportoviště, obecní i stavební úřad. V části Véska je MŠ, rybníček, křižovatka cyklotras, Resort s tenisovými kurty, golfem, hotel, wellness, (golfolomouc.cz), je to 5 km na Svatý Kopeček pěšky i 5 km na Pohořany a Jívovou - ráj běžkařů. Nemovitost potěší kutily, lidi milující přírodu, sport.    Konečná kupní cena byla 5,2 mil. Kč, předání 07/2021, velký zájem o prohlídku,

 video můžete vidět v menu  Inzerce a videoprohlídky

   

 

PRONAJATO:

Řadový rodinný dům 4+kk s menší garáží a zahrádkou, v Olomouci - Růžová ulice - 05/2021

Rodinný dům 4+kk s větší zahradou, pergolou, v Olomouci - Svatý Kopeček - 05/2021

o pronájem zánovních domů se zahrádkou, bez vybavení, byl velký zájem , pro páry a rodiny s dětmi,

pronajato po 1. prohlídce, v ceně kolem 20 až 21 tis. Kč/měs vč. záloh.

      

 

PRONAJATO: Dům se zahradou v obci Hlubočky u Olomouce. Zděný dům z r. 2013, dispozice 4+kk, venkovní terasa pod pergolou, kotelna se vstupem zvenku, celková plocha parcel cca 700 m2.  Dům z velké části zařízený, nájemce si nastěhuje pračku, pořídí si matrace do postelí a může hned bydlet. Vytápění kotlem na dřevo s násypkou na peletky, kombinovaný bojler na teplou vodu. Voda užitková ze studny, na pití je vhodné kupovat vodu balenou.  Splaškové vody do ČOV, servis platí pronajímatel. Dlažba ve vjedu a venkovní sklad bude dokončeno do 06/2021. Pronajímatel si nepřál do domu zvíře. Krásné okolí, klid, chatová oblast, na konci slepá ulice, slyšíte potok. Vhodné pro majitele auta a kol, co si poradí s topením a chtějí bydlet mimo město. Zatím pouze venkovní parkování, na hlavní komunikaci cca 1 km.  Nájemné 15000 Kč/měs  + el. 2000 Kč, vlastní dřevo. Bylo hodně zájemců o prohlídku, rezervace za 10 dnů inzerce pro mladou rodinu.

   

 

PRODÁNO:  Rodinný dům Městečko Trnávka, okres Svitavy. Dům s 5 pokoji a 2 kuchyněmi, 2 koupelnami, 2x WC, dílnou a garáží jistě potěší každou (i větší) rodinu, kde může mít každý svůj pokoj nebo ho dobře využijí větší děti, co se chtějí víc osamostatnit, pro domácí pracovny, pro rodinné návštěvy, starší rodiče. Jedná se o zděný dům, kolaudovaný v r. 1997, celopodsklepený, v mírném svahu na okraji obce, v sousedství lesa, v klidné slepé ulici. Vstup do domu je přes venkovní pohodlné schody a přes garáž. V podkroví mají všechny pokoje okna do štítu a navíc 3 střešní okna, všechny pokoje jsou světlé a útulné. Krásné výhledy do zahrady a směrem do obce, okna na východní a západní stranu. V kuchyni je místo na myčku, v horní koupelně je vana i sprchový kout. Tři pokoje jsou neprůchozí, šatna z chodby. V suterénu jsou místnosti s okny, dílna, sklad dřeva, kotelna a garáž.
Dům majitelé průběžně modernizovali - jsou nová plastová okna s 3skly z r. 2011, nové vstupní dveře a vrata, provedli další zateplení v podkroví, kročejové izolace v podlahách v podkroví, koupelna v podkroví z r. 2007. Na střeše jsou betonové tašky, televize přes satelit, internet vzduchem. Dům je vytápěný kotlem na tuhá paliva, využívají hlavně dřevo, dále v obývacím pokoji nová krbová kamna s akumulačním zásobníkem, která vytopí běžně celý byt v 1.NP. Když majitelé nejsou doma, temperují dům elektrokotlem (termostat v obývacím pokoji), na teplou vodu mají 2 el. bojlery s topnou vložkou i z kotle na dřevo. Rozvody elektřiny v mědi, el. zabezpečovací systém. Před domem je domeček s uzávěrem plynu, dá se dokončit přípojka a využívat plyn kdykoliv. Komín má 2 průduchy. Zahrada je mírně svažitá, poskytuje soukromí a klid, oplocená částečně, jsou tam okrasné keře, dobrá údržba. V horní části zahrady je zahradní domek se skladem a udírnou.  Dál vede cesta do lesíku.
Prima lokalita na bydlení - Městečko Trnávka je 9 km od Moravské Třebové, za 12 min. autem po dobré silnici, do 20 min. ve Svitavách, v obci žije 1400 obyvatel. Je tam škola, školka, tělocvična, hřiště, 2 restaurace, 2 obchody, 3 lékaři, obecní úřad a pošta, bezpečno, čisto a klid. Kolem lesy, dobré napojení na hlavní silnici E35

Cena v inzerci: 4.280.000 Kč, 06/2020, video můžete vidět v menu  Inzerce a videoprohlídky

   

 

PRODÁNO:  Novostavba rodinného domu 5+kk je na kraji větší obce Libčany, 130 m2, 8 km západně od Hradce Králové. Celková plocha pozemků je 799 m2, zahrada do mírného svahu, nezáplavová oblast. Dům je zvenku dokončen, včetně oplocení, vjezdové brány, branky, fasády. Dům bez suterénu. V přízemí je obývací pokoj propojený s kuchyní, s dveřmi do zahrady, kde bude navazovat terasa. Kuchyňská linka má připravené instalace, odvětrání pro spíž. V pokoji uvidíte komín na krbová kamna. Další pokoj v přízemí může být pro 3. dítě/pracovna se šatnou. Co si může dát udělat kupující podle sebe, ve zvolené kvalitě? Krytinu na podlahy (vinyl, plovoucí podlaha, dřevo..), většinu vnitřních dveří se zárubněmi, povrch schodiště, obklady a dlažbu v horní koupelně, sprchovou zástěnu, kuchyňskou linku, spíž, terasu. V podkroví jsou 3 světlé pokoje, velká koupelna s vanou i sprchovým koutem, technická místnost s WC, místem na pračku a sušičku. Dům je vytápěn plynovým kondenzačním kotlem se zásobníkem vody, přenosný termostat, v obývacím pokoji je podlahový konvektor, všude otopná tělesa/topící žebříky. V horní koupelně je příprava na el. topnou rohož do podlahy.  Před domem jsou plochy vydlážděné včetně chodníku a parkovacího místa. Dům je napojený na plyn, obecní vodovod, elektřina 230/380 V, plastová žumpa, dešťové vody jsou vsakovány. EZS na pult. Kolaudační souhlas vydán.
Obec Libčany je větší prosperující obec, bezva místo pro život. Je tu cca 1000 obyvatel, je zde velká ZŠ, 2 mateřské školy, kostel, obchody, oblíbená jídelna (do 6 min. pěšky), hřiště a další sportoviště, obecní úřad, pošta, kolem lesy a přitom do HK jen 8 km. Rychlé napojení na dálnici směr Praha 7 km, bus jezdí často. Více o obci www.libcany.cz. Na domě není žádná zástava ani omezení. Daň z nabytí uhradí kupující, pouze z 2 parcel, 30 tis. Kč. Pohodlné bydlení pro rodiny ve větší obci, kousek do města, kousek do lesa. Cena 4.900.000 Kč, 06/2019.

   

   

PRODÁNO: Chalupa se nachází v Javoří u Maletína, 13 km od Zábřehu, 11 km od Mohelnice a 43 km z Olomouce (převážná část cesty po dálnici). Je to  objekt s historií, obytná část a stodola do L. Objekt byl postaven před cca 130 lety,  zdivo z plných cihel na kamenné podezdívce, ve sklepě cihelné klenby. Dříve byl dům užíván také jako kovárna, později jako chalupa pro velkou rodinu. Z menší poloviny podsklepená stavba, v přízemí obývací pokoj (5,2 x 4,6 m)s krbovými kamny na dřevo, kuchyň se sporákem na dřevo, el. vařič, koupelna s vanou a WC i okna, krbová místnost s přímým vstupem ze zahrady je s domem propojená a má nový komín. V podkroví 3 pokoje s okny do štítů. Větší ložnice v podkroví je temperována teplem z komínu, lze napojit na přímotopy nebo el. radiátor podle potřeby. Teplá voda z el. průtokových ohřívačů. Podkroví bylo vybudováno 1985, modřínové schodiště.  Dům je napojený na obecní vodovod, elektřina v obci nová, přípojka na 220/380 V, plyn v obci není, splaškové vody svedeny do 2komorového septiku, dešťové vody na terén. Velká zahrada o ovocnými stromy, mírně svažitá, keři, poskytující úplné soukromí, není náročná na údržbu, 1036 m2. Pohodlný příjezd k pozemku asfaltovou komunikací. Na foto je vidět různé vybavení nábytkem, majitel by rád předal vše kupujícímu zdarma a nic nechce odvážet. Chalupa se bude líbit lidem, co mají rádi stavby s historií, co jsou trochu kutilové, baví je zahradničení a chalupaření.  V okolí lesy, pěkné terény na cyklistiku, běžkování. Zastávku autobusu 5 min., koupání ve vodní nádrží Svojanov - 7 km, v Maletíně obchod, hospoda. Kupní cena: 1.200.000 Kč, 06/2018

   

 

PRODÁNO: Rodinný dům s pozemkem 711 m2 v centru města Zábřeh (okres Šumperk) má 3 nadzemní podlaží, částečně podsklepení, vedlejší stavbu a nádvoří, parkování 3 aut na vlastní ploše. K domu byla v roce 2000 přistavena novější světlá část, využívána jak sklad/prodejna keramiky, denní místnost s kuchyňkou a dílnou, terasou. Od té doby byl celý dům využíván na výrobu kvalitní keramiky, prodejnu a sklad, zázemím. Dispozice je volnější, světlé větší propojené prostory se střední dělící zdí. V domě je nákladní výtah přes 3 podlaží, 2 příkrá kovová schodiště, 1x sprchový kout, 3x WC, umývadla, pracovní dřezy, plynové centrální vytápění, napojení na veřejný vodovod, kanalizaci. Zdivo není zateplené, okna část dřevěná, jinak plastová, světlíky s výplněmi mirelon, vlhkost kromě suterénu není viditelná, dům je pravidelně větrán, vyklízen. Střešní krytina z r. 2012 na přístavbě.  Pěkná vyhlídka na okolí, klid, dobrá dopravní obslužnost. Zábřeh je město s historií a krásným centrem v okrese Šumperk, dobře dostupné po dálnici z Olomouce (50 km), vlakové spojení, žije zde 14 tis. obyvatel, Městský a stavební úřad v místě, všechny služby, podnikatelské subjekty, školy, do Šumperku 15 km.  Kupní cena: 2.800.000 Kč, 06/2018

   

 

 PRODÁNO: Řadový RD 3+kk se zahrádkou v Olomouci. Cihlový RD, už. plocha 120 m2,  část Hodolany, klidná ulice Vaníčkova. Ve zvýšeném přízemí (4 schody) je velký obývací pokoj s kuchyňským koutem a jídelnou (celkem 53 m2), krbem, přímý vstup na terasu a do zahrádky. V přízemí je WC s umývadlem, další vstup z chodby na zahrádku, vstup do malého sklepa (zvýšená vlhkost) a do podkroví. V podkroví jsou 2 pokoje se střešními okny a vestavěnými skříněmi, koupelna s vanou i sprchovým koutem, místem na pračku, 2 umývadla, další WC s umývadlem a komora. Podchozí výška na schodišti je trošku snížená, menším lidem vadit nebude, všechny prostory mají střešní okna. Dům je vytápěn kombinovaným plynovým kotlem (pořízen před 3,5 roky), zánovní kuchyňská linka. Okna plastová se žaluziemi, v pokojích plovoucí podlahy, jinak keramická dlažba, satelit na televizi. Dům byl rekonstruován v r. 1999 - 2001, zateplení 5 cm. Dům vhodný pro 3 osoby, kutily, co ocení topení v krbu, před domem zaparkují 2 auta, na zahradu nelze vjet. Okna z obývacího pokoje jsou na JZ, zahrádka dobře osluněna.  Pro pěší přechod a zastávka MHD a tramvaje do 6 min., k nádraží 6 min. autem.  2017 - 3.680.000 Kč - koupila mladá rodina s malým synkem, předání hned při podpisu kupní smlouvy

   

 

PRODÁNO: RD 4+1 se zahradou - Bělkovice-Lašťany. Přízemní řadový rodinný dům v klidné části obce, užitná plocha pro bydlení 100 m2 + průjezd do zahrady + kotelna, příslušenství domu. Parcely celkem 1442 m2. Dobře se dá parkovat v průjezdu i před průjezdem na zpevněné ploše. Dům byl postaven kolem roku 1920, před 40 lety modernizován, nová plechová střecha z r. 2012, dnes je to dům k rekonstrukci. Vytápění plynovým kotlem a kotlem na tuhá paliva, teplá voda z el. bojleru, voda v domě ze studny na zahradě, přípojka obecní vody je připravená v zeleném pásu před domem, kanalizace obecní je napojena. Malý sklep pod kuchyní 3x3 m. U domu je stodola s velkými vraty, lze využít na skladování/dílnu. Na stodolu navazuje malé hospodářské stavení. Na zahradě jsou ovocné stromy, keříky, studna, oploceno částečně, klidná a dobře osluněná zahrada. Bělkovice-Lašťany je větší samostatná pěkná obec, 11 km k hlavnímu nádraží v Olomouci, žije zde 2200 obyvatel, je zde ZŠ do 5. třídy (200 m od domu), MŠ, koupaliště a několik sportovišť, dětské hřiště, rybník, letní kino, pošta, 3 obchody, lékaři 3 km v Dolanech, napojení na cyklostezky. Dobré autobusové spojení do Olomouce a Šternberku, 4 km Bohuňovice - vlak, centrum zdraví, 5 km Véska - golf a tenis. Nezáplavová oblast. 2017,  cena  2.180.000 Kč + daň

     

 

PRODÁNO: Rodinný dům Olomouc - Nemilany, ulice Hviezdoslavova, se 2 byty. Dům nabízí oblíbenou kombinaci - bydlení v okrajové části města blízko přírodě a pohodlné cestování autem i MHD do centra města (15 min. k Tržnici). Celková plocha parcel je 794 m2. RD cihlový, kolaudace v r. 1975, od té doby prošel modernizací a rekonstrukcí, hlavně v roce 2014-2015. Celý dům je podsklepený a má 2 nadzemní podlaží, ve zvýšeném 1.NP (7 schodů) je byt 4+kk, v 2. NP (3x7 schodů) byt 3+1, každý o velikosti 75 m2. Schodiště je vedeno od vstupních dveří mimo byty, je světlé, s okny. U obývacích pokojů jsou i balkony na JJV. V suterénu domu je dostatek prostoru - prádelna a sušárna prádla, místo na dřevo, kotel na plyn, tuhá paliva i starší elektrokotel, pracovna, prostory pro skladování sportovního zařízení, velká šatní skříň, spíž, vše čisté, suché, větrání okny, zateplené stropy, nové dlažby, vstup i přímo na zahradu. V domě jsou plastová okna, nové dlažby na schodištích. V dolním bytě je nová koupelna, kuchyně, v obou bytech pak dveře, nová otopná tělesa a topící žebříky, vyhřívané podlahy v dolní koupelně i obou kuchyních, proběhla renovace podlah. V domě je celkem 3x WC, 2x koupelna s oknem a prádelna se sušárnou v suterénu domu.
Ve dvoře místo na parkování 3 aut. Na zahradě je klid, několik ovocných stromů, místo na grilování, posezení, pískoviště aj. zábavu. Zahrada 40 x 12 m, sousedí se zahradami dalších domů, je dobře osluněná. Na zahradě studna, dům je napojen na IS - plyn, veřejný vodovod, elektřina, kanalizace, studna. Majitelé využívají kombinaci plynového vytápění a kotle na dřevo, hlavně o víkendech. Celkové náklady na provoz domu (plyn, el., vodné stočné, dřevo) jsou doložené - na 8 osob do 6 tis. Kč/měs. Parkovat se dá i na ulici, pohodlný příjezd z města i z dálnice. V městské části Nemilany je základní škola, školka, lesní školka, obchod, dětské hřiště, sportoviště - Sokol, místní spolky, park, les, zastávka MHD č. 17 jen 5 min. od domu, bezpečná a klidná lokalita. 

Cena v inzerci byla : 6.200.000 Kč, prodáno současně po rozdělení domu prohlášením vlastníka na 2 bytové jednotky, rok 2016

     

     

 

PRONAJATO: rodinný dům 5+1 v Olomouci, Slavoníně, ul. Pod Kostelem. Koncový řadový RD z r. 1996, parcely celkem 400 m2, celý podsklepený, s větší garáží a  úložnými prostarami v suterénu, částečně zařízený poskytne pohodlné bydlení větší rodině. Výhodou je pracovna přístupná hned z předsíně, 3x WC, velká koupelna, prostorné pokoje, vytápění elektrické podlahové. Vybavení domu - zánovní kuch. linka se sporákem, spíží, stůl se židlemi, knihovny, osvětlení, vestavěná skříň, regály, postele, žaluzie, sekačka a zahradní nářadí. Před předáním dům kompletně vymalován, natřená okna, opravené dlažby, opravené koupelny, nový ohřívač na vodu. Nájemné: 12000 Kč + služby, elektroměr a telefonní linkapřehlášeno na nájemce.  (nájem trvá od r. 2016 stále, nájemné se zvyšuje podle inflace)

   

po nastěhování nového nájemce:

     

 

PRODÁNO: rodinný dům 5+1 v Olomouci, Svatý Kopeček, ul. Holubova, parcely celkem 1020 m2

Dům kolaudován v r. 1990, postavený z tvárnic, okna dřevěná zdvojená, na střeše hliníkové šablony, vytápění kotlem na dřevo + elektrický kotel, voda a kanalizace městská, plyn v ulici před domem, studna. Dům užíván jedním majitelem, dokumentace k dispozici. Pozemek je mírně svažitý, na zahradě je soukromí a klid díky jižní orientaci a sousedství zahrad z jižní a východní strany, dobudován zahradní altánek s posezením. Ze severní strany je vjezd a vstup na parcelu. Ze západní strany zahrady. Parkování dalších aut na zpevněné ploše u domu není problém. Ulice je velmi oblíbená - bezpečná, s veřejným osvětlením, malý provoz, přímá cesta do školy, obchodu, na poštu. V lokalitě několik restaurací, MHD č. 11 je 5 min. od domu, krásné bydlení blízko u lesa se službami města, nezáplavová oblast. rok 2015, cena 5 mil. Kč

     

PRODÁNO: rozestavěný RD v obci Samotišky, ulice Toveřská, v těsné blízkosti Olomouce -Svatý Kopeček. Parcely celkem 1200 m2, stavba začala v r.1975, plné cihly a keramické stropy, není zkolaudovaná, stavební povolení je platné. Dispozice 2 byty 4+1, celopodsklepený dům s pultovou střechou, lze upravit dispozici a dokončit v nové kvalitě, lze napojit na veřejný vodovod, studně na zahradě, splašková kanalizace se musí řešit vlastní ČOV s odtokem do obecní dešťové kanalizace, plyn v chodníku u domu, el. přípojka hotová. V obci škola, školky, MHD 900 m, sportovní vyžití, do města 12 min. Rok 2015, cena v inzerci byla 3,2 mil. Kč, cena dohodou.

PRODÁNO: rodinný domek 4+kk - novostavba v ul. Rudolfa Smahela, Slavonín. Plocha parcely 363 m2. V přízemí je velký obývací pokoj 30 m2 propojený s kuchyní (prodej bez kuch. linky) a navazující terasou do zahrady, šatna, technická místnost s připojením na pračku, WC s umývadlem. Do patra vede pěkné dřevěné schodiště, v patře jsou 3 ložnice ( od 11,3 m2 do 22,4 m2) se šatnou, větší koupelna s vanou i sprchovým koutem, oknem. Obálka budovy je postavena v kvalitě pasívní dřevostavby, okna dřevěná Eurookna s izolačními 3skly, vytápění elektrické s přímotopovou sazbou (20 hod denně snížená sazba), v přízemí je podlahové teplovodní vytápění s regulací v každé místnosti, v podlaží otopná tělesa, teplá voda se celý den průběžně dohřívá v zásobníku 200 l. Dům je propojený s dvougaráží zasklenou stříškou, branka instalována a tím vzniká plné soukromí na zahradě s pěkným osluněním.  Cena v inzerci 5.600.000 Kč, konečná cena podle indiv. úprav pro klienta. Rok 2015.

       

 

PRODÁNO: rodinný dům 6+kk se zahrádkou - Olomouc - Svatý Kopeček, ul. K hájence. Dům postavený v r. 1990, kompletní rekonstrukce v roce 2008 -2009, parcely celkem 790 m2, bez garáže, parkování pro 3 auta na zpevněné ploše, celopodsklepený dům, 2 podlaží, vytápění plynový kotel - předáno - 01/2015 - cena byla v inzerci 8,2 mil. Kč

PRODÁNO:  Objekt bývalé školy v Zábřehu k novému využití -na ulici Sušilova, část města Krumpach. Zděná budova s projektem na přestavbu a nástavbu na 10 bytů k prodeji novým majitelům. Budova má 3 NP, velkou půdu, parcela 1187 m2, užitná plocha celkem 580 m2. IS v komunikaci, hotový statický průzkum, kompletní projektová dokumentace, stavební povolení je platné.  Prodáno za cenu dohodou (do 2,5 mil. Kč) ke kompletní přestavbě na byty k pronájmu. Rok 2013.

 

stav v zimě 2016 - částečně užíváno, stavební práce pokračují

 

 

PRONAJATO:  rodinný domek 4+kk se zahradou - Velká Bystřice u Olomouce novostavba - dřevostavba s možným pozdějším odkupem, užitná plocha 118 m2, na parcele 1055 m2. V pokoji komín na krbová kamna, vytápění teplovodní podlahové. Energeticky úsporný dům, kvalitní zateplení .Dům má pěknou zahradu na JZ, klidná, bezpečná a nezáplavová lokalita, směr Lošov, vjezd z ul. Na Letné, les poblíž. V místě je i optický kabel, lokalita navazuje na zastavěnou část města, blízko sportovní areál, přehrada, v místě velká škola, školky, restaurace, obchody.  rok 2014, nájemné 15.000 Kč/měs + služby

 

PRODÁNO: Šmeralova vila na Svatém Kopečku - Olomouc. Vila z roku 1935 s parcelami cca 5000 m2, rozdělená na 5 bytů, určená k rekonstrukci. Prodáno v roce 2008 ,cena v inzerci byla 18 mil., foto č. 1 a 2. V roce 2014 vila otevřena po kompletní rekonstrukci - funguje jako penzion se 6ti luxusními apartmány, kavárna a wellnes pro veřejnost, tělocvična, zázemí pro personál. Foto z facebooku - č. 3 a další.

 

Další domy na Svatém Kopečku (Olomouc), jejichž prodeje jsem zprostředkovala:

PRODÁNO: ulice Darwinova - RD 4+1 se zahradou a garáží, parcely celkem 737 m2, určeno ke kompletní rekonstukci, nakonec majitel provedl demolici, rok 2011, cena v inzerci byla 3.600.000 Kč (původní stav 1. a 2 foto), nový stav po demolici a na nové výstavbě - rok 2014 (3. a 4. foto)

  

PRODÁNO: ulice Křičkova - RD 5+1, parcely celkem 519 m2, určeno ke kompletní rekonstrukci, rok 2012, cena v inzerci byla 3.200.000 Kč (1.foto)

PRODÁNO: ulice Dvorského - RD 2x 1+1, parcely celkem cca 290 m2,  rekonstrukce byla z velké části provedena, bylo třeba odvlhčit surerén, oplotit zahrádku, pronajmout parkovací plochu, rok 2012, cena v inzerci byla 2.650.000 Kč (2.foto)

PRODÁNO: ulice Dvorského - vila 2x byt 3+1 z roku 1935, určeno ke kompletní rekonstrukci, parcely celkem 1761 m2, rok 2011, cena v inzeci byla 6.500.000 Kč, v roce 2014 se podařilo dokoupit parcelu ze severní strany o výměře 800 m2, rekonstrukce zatím nebyla dokončena, (3. a 4. foto)

***(všechny kupní ceny byly sjednány dohodou smluvních stran s menší slevou)

                  

Další domy prodané v Droždíně, Radíkově (Olomouc)

PRODÁNO: RD 6+1 - Droždín, ul. El. Junkové, parcely 1813 m2, kolaudace 2001, cena v inzerci 8.500.000 Kč - rok 2011, (1. a 2. foto)

PRODÁNO: RD 5+1 (rozestavěný z r. 2007)- Droždín, ul. Ke stromkům, včetně projektu, parcely 452 m2, cena v inzerci 2.850.000 Kč - rok 2011, (3. foto), po dokončení (foto č. 4) z roku 2014

                  

PRODÁNO: RD 5+1, kolaudace 2009, Radíkov, ul. Na pevnůstce, parcely celkem 653 m2, cena v inzerci 4.400.000 Kč - rok 2011

***(všechny kupní ceny byly sjednány dohodou smluvních stran s menší slevou)

Větší nemovitosti v Olomouci

PRODÁNO: vila z roku 1939, ul. Pražská, 3 byty + suterén, parcely celkem 435 m2, na bydlení + kanceláře,  cena v inzerci 6.280.000 Kč, (1. a 2. foto)

PRODÁNO: Koupě výrobního areálu na výstavbu nové administrativní budovy pro Oltis Group, ul. Milady Horákové, poblíž vlakového nádraží, parcely 1797 m2, proběhla demolice a nová stavba - rok 2011 - foto staré a nové budovy, (3. a 4. foto)

               

PRODÁNO: Vila se zahradou po rekonstrukci, ul. Na Šibeníku, 2 podlaží, pro bydlení i sídlo firmy - rok 2009 - cena v inzerci  byla 9.500.000 Kč, prodáno za cenu dohodou

PRODÁNO: Řadové rodinné domy se stáním pro auto a zahrádkou  - Olomouc - Řepčín, Jaromírova ulice, novostavby z roku 2008, stavěly se 3 typy domů, šířka 6 až 8 m, vznikla nová ulice, ve spolupráci prodány 3 domy 4+kk a 5+kk, za cenu 3,9 až 5,6 mil. Kč včetně pozemků 250 až 310 m2

Nemovitosti mimo Olomouc - výběr

PRODÁNO: Rodinný dům k rekreaci/bydlení - Malá Morávka - parcely 1200 m2, 10 obytných místností, 3 koupelny, cena v inzerci 4.100.000 Kč - rok 2009, na foto je vidět probíhající kompletní rekonstrukce v r. 2010 (1.foto)

PRODÁNO: Rodinný dům k rekreaci/bydlení Dlouhá Loučka /Plinkout - parcely 4500 m2,  plyn, kanalizace a studna, 35 km od Olomouce, rok 2012, cena v inzerci byla 1.350.000 Kč (2. a 3. foto)

PRODÁNO: Chata s pozemkem v Bukovanech u Olomouce, která po zateplení slouží k trvalému bydlení 1 osoby, voda ze společné studně, suché WC, kamna na dřevo, cena 410.000 Kč, rok 2009 (4. foto)

***(všechny kupní ceny byly sjednány dohodou smluvních stran s menší slevou)

 

                         

 

 

  Vytvořit poptávku

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní

  Upřesnit

  Cena a plocha

  m2
  m2
  m2
  m2

  ... nebo vyberte celý kraj či okres

  Vlastnictví

  Konstrukce

  Typ budovy

  Vybavení

  Charakteristika

  IS sítě

  Umístění v obci

  Vyhledat vhodné nemovitosti

  • Byty
  • Domy

  Upřesnit

  Vyhledat fulltextově

  Cena a plocha

  m2
  m2
  m2
  m2

  ... nebo vyberte celý kraj či okres

  Vlastnictví

  Konstrukce

  Typ budovy

  Vybavení

  Charakteristika

  IS sítě

  Umístění v obci